Volný čas

SkiResort – ČERNÁ HORA – PEC

Srub je situován v lokalitě, která je přímo ideální pro vyznavače zimních sportů. SkiResort – ČERNÁ HORA – PEC je největší lyžařský resort v Česku, kde můžete lyžovat na 44 km sjezdovek a lyžařských cest na 1 skipas. SkiResort tvoří 5 vzájemně propojených areálů. Každý z nich má jiný charakter a odlišnou náročnost sjezdovek. Kromě nejdelších, až tříkilometrových, sjezdovek tu najdete také dětské lokality se zázemím pro malé lyžaře, či atraktivní lyžování v podobě zábavné tratě Funline s klopenými zatáčkami a tunelem, nebo tratí s časomírou pro obří slalom a sjezd. Jako jediný v Česku nabízí unikátní lyžařské propojení dvou největších areálů Černé hory (Janské Lázně) a Pece pod Sněžkou na lyžích a pomocí roleb SkiTour. Jen ve SkiResort ČERNÁ HORA – PEC se můžete svézt osmimístnou kabinkovou lanovkou Černohorský Express, užít si nejstarší sáňkařskou cestu v Česku, nebo si za umělého osvětlení zalyžovat večer a to ve 4 z 5 areálů v době od 18.00 -21.00 hodin.

 

Návštěvníci,kteří nás navštíví v letním období jistě ocení polohu Srubu, který se nachází přímo na trase cyklostezky a turistické trase vedoucí směrem na vrchol Černé hory. Naši hosté tudíž mohou plánovat své výlety se startem i cílem přímo od našeho Srubu.

Stezka v korunách stromů

Od července/2017 je v Janských Lázních v provozu  stezka v korunách stromů – s délkou 1300 metrů a pětačtyřicetimetrovou vyhlídkovou věží bude patřit k největším v Evropě. Součástí stezky je podzemní jeskyně s průměrem třináct metrů, kde bude expozice podzemí s 3D modely. Návštěvníci zde budou moci studovat mikrosvět půdy, od kořenů po nejmenší živočichy. Z betonové jeskyně povede stezka na 45 metrů vysokou věž.

   

ZOO Dvůr Králové nad Labem – noční Safari

ZOO Dvůr Králové a. s. je druhá největší zoologická zahrada v Česku. Zoo se přednostně orientuje na africká zvířata, a to již od konce 60. let 20. století. Vedle klasické pěší pochůzky mezi expozicemi tradiční zoo nabízí také SAFARI projížďky mezi zvířaty buď upravenými turistickými autobusy, anebo ve vlastních vozech návštěvníků. Součástí zoo je také galerie obrazů Zdeňka Buriana, slavného ilustrátora pravěku.

 

Aqua Wellness Janské Lázně

Janské Lázně jsou jedinými lázněmi v Krkonoších. Mají svoji bohatou historii, která sahá až k roku 1006, kdy panský zbrojnoš Jan z Chocova objevil termální pramen. Ovšem jako léčivý se začal používat až ve 14. století. Zakladatelem lázní byl v 17. století Adolf Swarzenberg.

V současné době jsou lázně jako jedny z posledních u nás provozovány jako státní podnik a nabízí  léčebné a rehabilitační služby v oblasti pohybového aparátu jak pro dětské, tak dospělé pacienty. V posledních letech se začínají zaměřovat i komerčně v oblasti wellnessových služeb na turisty, kteří naše město celoročně navštěvují a tyto služby hojně využívají.

 

Sněžka

Sněžka je nejvyšší horou Krkonoš, ale i celé České republiky. Její nadmořská výška je 1603 m.n.m. Na Sněžku se návštěvníci mohou dostat mnoha způsoby. Mezi nejvíce využívanými je pěší trasa Obřím dolem s krásnými výhledy. Méně zdatní nebo rodiny s malými dětmi mohou využít Lanovou dráhu z Pece pod Sněžkou, která nahradila starou lanovku a vede přímo od parkoviště. Na vrcholu Sněžky jsou za příznivého počasí krásné výhledy po Krkonoších, ale i dalekého okolí. Najdete zde kapli sv. Vavřince, nejvýše položenou poštovnu a na polské straně pak meteorologickou observatoř.

 

Adršpašsko-teplické skály

Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály byla vyhlášena již v roce 1933 na rozloze 1771 ha k ochraně zachovalých celků skalních měst. Chráněné území je od 1. 6. 2015 ve správě regionálního pracoviště Východní Čechy AOPK ČR.
Od Teplických skal s kterými vytváří souvislou plošinu jsou Adršpašské skály odděleny 7 km dlouhým kaňonem Vlčí rokle. Najdete zde až 90 metrů vysoké skalní věže, hluboké soutěsky, vodopád a také 2 jezírka. Celou touto oblastí vede zpoplatněná okružní stezka pro turisty.

 

Hospital Kuks

Hospital Kuks je od roku 1995 chráněn jako národní kulturní památka. Bývalý zaopatřovací ústav pro vojenské veterány, provozovaný v letech 1744 – 1938 řádem milosrdných bratří. Vznikl z podnětu hraběte Františka Antonína Šporka (1662 – 1738) naproti jeho letní rezidenci s lázněmi a byl určen pro vysloužilce především z panství Choustníkovo Hradiště. Mimořádného významu dodala celému komplexu sochařská výzdoba z dílny Matyáše Bernarda Brauna. V současné době je hospital ve vlastnictví státu (jeho správu vykonává Národní památkový ústav) a je zpřístupněný veřejnosti. Expozice představují zakladatele Kuksu, zdejší barokní umění a historii lékárenství.
V lapidáriu jsou zpřístupněny originály alegorií Ctností a Neřestí a Andělů smrti od Matyáše Bernarda Brauna a jeho dílny, sochy trpaslíků a dosud nezrestaurované fragmenty.Dominantou stavby je kostel Nejsvětější Trojice, komponovaný na půdorysu protáhlého osmiúhelníku.
V letech 2010 – 2015 prošel hospital generální obnovou za téměř půl miliardy korun. Projekt zvaný Kuks – Granátové jablko financovaly z velké části fondy Evropské unie.

 

Doporučujeme navštívit:

 • Pevnost Stachelberg
 • Babiččino údolí-Ratibořice

Sportovní vyžití:

 • Krytá tenisová hala –hotel Omnia
 • Tenisové kurty v Trutnově
 • Golfové hřiště -Mladé Buky
 • Koupaliště Trutnov
 • Retro Park Sejfy-přírodní koupaliště
 • Relax park -bobová dráha,lanové centrum –Pec pod Sněžkou
 • Lanové centrum,půjčovna koloběžek,horských kol ,elektrokol-Janské Lázně
 • Areál Mladé Buky-bobová dráha,Baldův svět,letní tubing
 • Aquapark Tropicana hotel Golebiewski-Karpacz

Tipy na výlety:

 • Rašeliniště na Světlé hoře
 • Farmapark Muchomůrka
 • Obřím dolem na Sněžku
 • Z Černé hory přes Liščí horu na pivko na Luční boudě (nejvýše položený pivovar v Čechách)
 • Ze Špindlerovky zpět do Janských Lázní (využití cyklobusu)
 • K pramenu Labe a Labské boudě (využití cyklobusu)

a spoustu jiných aktivit, které Vám rádi doporučíme.